27. jaan 2017

Aee, kuklile!

Mitte ainult sellepärast, et varsti tuleb vastlapäev... 
vaid ka sellepärast, et Eesti parimas pagaris 
küpsetati vastlakukleid ja ma tahtsin kaaa neid juba küpsetada...vot :)
 Eks igaüks teeb pärmitainast omamoodi, kuid mina teen nii:
Panen potti tassitäis (teetass u. 250ml?) piima, ning tõstan selle pliidile soojenema. Samal ajal segan teises tassis pärmi ja 1 spl suhkru... kui pärm on kenasti ellu ärganud, tõstan poti pliidilt ära ja kallan suhkruse pärmi käesooja piima hulka.
Nüüd lisan munakollased, soola, ülejäänud suhkru, kardemoni ja jahu- segan vahepeal, panen juurde vedela või või margariini ja veel jahu, kuni tekib mõnus pall mis ei jää enam käte külge kinni. Sõtkun ja asetan radiaatori juurde u. tunnikeseks kerkima.
Kuklite jaoks pigistasin kerkinud tainast pallikesed (kaalusin iga palli eraldi ära, et nad enamvähem sama suured tuleksid. st 80g pall- nipp pagarisaatest) Mina ei veeretanud neid laual ega käte vahel. Kerkinud tainas oli üpris sile, niiet sain neid pöidla ja nimetissõrme vahel veidike pigistada ja voilaa...abikaasa arvas tol hetkel, et tal võiks golfikepp olla....aga see selleks :) 
Lasin kuklipallidel jahusel laual pool tundi kerkida. Järgmiseks määrisin nad lahti klopitud munaga korralikult üle ja tõstsin ahjuplaadiga eelsoojendatud ahju küpsema. ( u.180´ 20-25 min.) Panin ahju põhjale ka veekausi!
Suure paki vahukoort vahustasin 2spl. suhkru ja 1tl vanillisuhkruga. NB! Kuid muidugi enne vahukoort panin ma ühe korraliku lusikatäie maasikamoosi iga kuklikese sisse... :P 
Nomm nomm nomm

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar